HEMEN ARAKONUM

Kompozit Tabela

Anasayfa » Genel » Kompozit Tabela

Kompozit Tabela

Kompozit Tabela alüminyum nitelikli kompozit panel sistemleri, üstün teknolojiyle üretilmiş olmakla beraber modern mimari alanında rahatlıkla tercih edilen ve sıkça talep gören bir yapı elemanı niteliğindedir. Ayrıca mevcut sektör içerisinde daha pek çok firma olduğundan dolayı seçim yapmanız ve firmalara kolay bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Her türde konstrüksiyon ve binada yepyeni bir görüntü ve modern çizgilerin üretilmesi konusunda da yardımcı olduğu söylenebilir. Binaların hem iç hem de dış bölümlerinde kullanılabilirlik durumu alüminyum kompozit tabela sistemlerini talep gören bir yapı malzemesi olarak belirtmektedir. Son dönemlerde genel itibariyle tabela sektörü içerisinde tercih edilen bu kompozit paneller şık görüntüsü ve uzun ömürlü yapısıyla talep görmektedir.

Firmalar kompozit panellerin çeşitlerinde tercih ettikleri malzemelerle de son derece büyük etki sunmaktadır. Söz konusu olan bu panel sistemlerinin sizlere sunacağı avantajlardan da bahsetmek gerekir. Kompozit tabela sistemleri son derece dirençli ve uzun ömürlü bir yapıdadır. Diğer pek çok cephe kaplama malzemelerine kıyasla oldukça hafiftir. Kırılmaya ve darbelere karşı dirençli olmasının yanı sıra düzgün yüzeyli olduğu da söylenebilir. Temizliğinin ve bakımının kolay olması da ilave bir özelliktir. İşlenmesi kolay ve geniş renk tonu alternatiflerine sahip durumdadır. Son olarak korozyon riskine karşı dirençli ve titreşimi emme özelliğine sahip nitelikler içermektedir. Sizler de tüm bu avantajlardan faydalanarak kompozit panelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Sektör içerisinde üretilerek sunulan kompozit panel ve kaplanan cephe kaplamalarından örnekleri net bir şekilde görmeniz de mümkün olacaktır. Oyma tabela ya da dekupe tabela olarak da isimlendirilen bu sistemleri sizler de tercih edebilirsiniz. Oyma yani kompozit tabela sistemleri genellikle alüminyum, paslanmaz ya da pleksi harflerin ve eğer varsa şeklin ya da logonun oyulup uygulanması sonucunda elde edilebilen tabela sistemleridir. Dekupe uygulanan bölgenin altına hangi renk tonu olacaksa o renk tonunda pleksiglass uygulanmaktadır. Aynı şekilde bunun alt kısmında da aydınlatma uygulanabiliyor. Bu tabela sistemleri sıkça tercih edilen estetik görüntüye sahip bir tabela modelidir. Özellikle akşam vakitlerinde oldukça dikkat çekici ve belirgin olduğu da söylenebilir.

Benzer Konular