HEMEN ARAKONUM

Sac Tabela

Anasayfa » Genel » Sac Tabela

Sac Tabela

Sac üzerinde baskısı mümkün olacak şekilde malzeme kullanılmasından dolayı özellikle uyarı amaçlı hazırlanan ve kaliteli punto seviyesinde düzenlenmesi gerekilen tabela çeşitlerine sac tabela ismi verilmektedir. Bu tabelalar aslında günlük hayatta her alanında karşımıza çıkan trafikte bizlere yön verici sac üzerinde baskı yapılmış yol durum haritası gibi olan sürücülerin hangi yöne gitmelerine yardımcı olmaktadır. Trafikte işaret yapılacak olan saclarda baskı kalitesi oldukça yüksek olmalıdır. Bu tarz sistemde reklam amacı olmadan uyarmak maksadıyla kullanılmasından dolayı ışık sisteminde dâhil edilebilir. Yüksek baskı kalitesinde yazı renklerin belirgin olmasını sağlayarak krom harflerden de baskı yapılabilir. Sadece uyarı sembolü olarak kullanılmayan aynı zaman da firmaların yol esnasında amblem gösterimi yapılmasını sağlamak oldukça önemli olan güzel renklerle firmayı en iyi şekilde tanıtma amacıyla yapılan sistemdir.

SAC TABELA ÖZELLİKLERİ VE ÜRETİM AŞAMALARI

Kaliteli sacdan üretilen sac tabela taban kısımları oldukça dayanıklı olan polikarbon malzeme sayesinde oymalarında yapılmasına olanak sağlayan tabela çeşitlerindendir. Bu tarz tabela sistemleri iç mekânda olmayacaklarından dolayı yüksek kalitede olması gereken dış hava şartlarından etkilenmeyecek şekilde %100 korozyona dayanıklı olan çelik alüminyum kalitesi oldukça yüksek olan saclar olmalıdır. İç mekânda olmayacağından dolayı genellikle kullanımları fark yaratan sistemler olmaktadır.  Ayrıca kullanılan alüminyum malzeme trafik uyarı levhaları gibi tüm benzeri ürünlerde yüksek kalite oldukça önemlidir. İlgili tabela sistemlerinde ayaklı montaj destekleri çelik kalitesi yüksek olan ayaklardan yapılmaktadır.  Türkiye’nin her yerine gönderimi olan tabela çeşitleridir.

Sac üzerine baskı hazırlamadan önce ilk olarak Autocad programlarında çizimleri alt yapısı belirlenir ve bu anlamda 3boyutlu tasarımlar oluşturulabilir. Gerekli tüm detaylı olması gereken sac tabela özelliklerde kenar ölçüleri yaklaşık oranlar tüm detay çizgileri oldukça hassas yapılır ve günümüzde olan gönye mantığından oldukça detaylı ölçülendirmeler ilk olarak 3DMAX yazılım programların de belirlenerek sac üzerine baskı işlemleri pres makinelerinde yapılır. Ayrıca kolay kullanımları olan tabela çeşitleridir. Montajı sabit kılınması basit olan uzun yıllar kullanıma uygun olan ürünlerdir. Sac tabela sistemlerinde modelleme yapılarak harfler tek tek yerleştirmelerle yüksek ısıl işlemlere tutulara kullanıcısına sunulur.

Benzer Konular