HEMEN ARAKONUM

Tabela Reklam

Anasayfa » Genel » Tabela Reklam

Tabela Reklam

Tabela Reklam sistemlerinin ışıklı ve ışıksız modeller olarak ayrıldığını genel itibariyle belirtmek mümkündür. Işıklı tabela sistemlerinin yapımında isminden de anlaşılacağı üzere pek çok farklı aydınlatma ürünleri tercih edilen bir reklam yönteminden ibarettir. Işıklı tabela modellerinin içinde LED, neon ya da floresan gibi aydınlatma donanımları tercih edilmektedir. Tabela reklam hizmetlerinden sizler de bu imkanlarla faydalanabilirsiniz. Bu yöntemler, firma tanıtımlarının gece karanlığında görünmesine yardımcı olan tanıtım görselleri niteliğindedir. İçine yerleştirilen ışık ile ön bölümünde mevcut olan reklam yazıları her türlü alandan rahatlıkla fark edilecektir. Peki, ışıklı tabela sistemleri başta olmak üzere diğer tabelalar nasıl yapılmaktadır?

Bu tabela sistemlerinin tasarım aşamasında ön ve arka kısımların ışığın yansımasına yardımcı olan vinil, pleksi ya da folyo baskı tercih edilebiliyor. Bu çalışmalar kapsamında demir ya da alüminyumdan yapılan bir iskelet, bu iskeletin çevresinde de 12 cm’lik oluklu alüminyum profilleri yerleştirilmektedir. Ön kısmında ışık geçirebilen pleksi ya da polikarbon levhalar, arka kısmında ışığın eşit miktarda yansıyabilmesi için konumlandırılan alüminyum gofrajlı levhalar mevcut haldedir. Genel itibariyle aydınlatma görevini de LED, floresan ya da neonlarla sağlamak mümkündür. Tabela reklam hizmetlerinin sunulması aslında bu aşamalar sonucunda gerçekleştirilmektedir. Standart ışığa sahip olan tabela sistemleri, hazır alüminyum kasalardan imal edilmektedir. Bu görsellerin de 7 ila 15 cm aralığında en açısından derinliği mevcuttur. Düz bir şekilde montaj işleminin gerçekleştirilmesinin mümkün olabileceği gibi farklı şekillerde ve desenlerde de sağlanabiliyor.

Renkler açısından kırmızı, beyaz, lacivert ve siyah gibi alternatifler yer almaktadır. Işıklı tabela modelleri genel itibariyle dıştan ışıklı, LED ışıklı, floresan ışıklı ve neon ışıklı olarak belirtilmektedir. Ayrıca tabela reklam hizmetleri kapsamında bu model seçeneklerinin sunulması da son derece önemlidir. Işıklı tabela sistemlerinin yapımı konusunda da dikkat edilmesi gereken bazı detaylar söz konusudur. Tercih edilmek istenen konum ve yerin eksiksiz olarak analiz edilmesi gerekir. Ölçülerin belirlenmesinden sonra sektör açısından tasarım gerçekleştirilebilir. Ayrıca tercih edilecek renklerin de ayarlanması gerekir. Kaliteli bir görüntü için tespit çalışmalarının da ideal olarak gerçekleştirilmesi uygundur.

Benzer Konular