HEMEN ARAKONUM

Teşhir Standı

Anasayfa » Genel » Teşhir Standı

Teşhir Standı

Teşhir Standı mağazalar tanıtımlarını yapmak için teşhir stantlarından yararlanırlar. Teşhir stantlarında her mağaza kendi sattığı ürünü büyük market,  daha büyük mağaza, alış veriş merkezleri gibi yerlerde tanıtmak adına ürünlerini koyarak ürünlerini tanıtıp, reklâmını yapmış olurlar. Teşhir standı tanıtılan ürüne göre değişir, Raf, askı sepet gibi şekilleri olan ayaklı,  masa üstü, askı şeklinde tasarlanan stantlar bulunur. Bu stantlardan tanıtacağınız ürüne en uygun olanı seçmek gerekir aksi halde ürünlerinizi iyi bir şekilde tanıtamazsınız. Her ürüne ayrı stant yapılır; çorap standı, ayakkabı standı, takı standı, temizlik malzemeleri standı, deterjan yiyecek standı, kozmetik standı gibi her ürüne özel farklı stant vardır. Her ürünün tanıtımı kendi standında yapılmalıdır.

Stantları, tanıtacağınız ürünün özelliklerine uygun mağazalarda ya da yerlerde kurmalısınız. Örneğin bir yumuşatıcının tanıtımı yapılacaksa marketlerde deterjan bölümünün olduğu yere kurarsak deterjan alan kişilerin mutlaka yumuşatıcı alacağımı düşünürsek daha fazla tanıtım ve satış yapabilirsiniz. Bunun gibi eczanelerde kozmetik ürünleri ya da organik ürünler, ayakkabı mağazasında ayakkabı ya da ayak bakım ürünleri gibi… Mağazalarda teşhir standı metal, ahşap ya da plastik hatta kartondan yapılanları vardır. Kısa süreli tanıtımlarda karton ya da plastik olanlarını tecrit edebilirsiniz, ama uzun süreli tanıtımlarda ve tekrar tekrar kullanmak isterseniz tahta ve metal olanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca yiyecek stantlarında tattırım bölümünün olduğu stantlarda tattırım da yapabilir. Ürününüzün reklâmını tam anlamıyla yapmış olursunuz.

Ürünlerinizin tanıtımında kullanılan teşhir standı reklâm ve tanıtım adına en önemli unsurlardan biridir. Büyük mağazalara kurulan teşhir stantları günde milyonlarca kişinin sizin ürününüzü görmezsi, dokunması, koklaması, sürmesi, tatması demektir. Buda sizin ürününüzün kalitesini fiyatını bi o kadar kişinin de görmesine neden olacağı için ürününüzün tanıtımını çok iyi bir şekilde yapmış olursunuz. Uluslar arası fuarlarda da teşhir standı koyarak mağazanızın yurt dışında bile tanıtılmasını sağlayarak çok daha kar elde ederek gelişmeniz hızlı bir şekilde olacaktır. Yurt dışında bile tanınan bir marka olmak için çok daha fazla teşhir standı koyarak çok daha fazla kişiye ürününüzü tanıtarak milyonlarca kişiye ürününüzü ulaştırmış dolayısıyla kar marjınızı arttırmış olursunuz.

Benzer Konular