HEMEN ARAKONUM

Çatı Tabelası

Anasayfa » Genel » Çatı Tabelası

Çatı Tabelası

Çatı Tabelası reklamı görselliği açısından önem arz etmektedir. Kurum ve kuruluşların işlerin devamlılığı için reklamlarını en iyi şekilde yapmaları önemlidir. Hizmetlerinin kalitesini çok daha geniş alana ulaştıramayan kişiler ne yazık ki ufacık alanlara sıkışıp kalmak zorundadırlar. Sayısız reklam ürünü bulunmaktadır. Bu sektörde çalışan ve sıra dışı fikirlerle şahsa özel ürünler hazırlayanlar şimdilerde çatı tabelası tasarımları ile görenleri şaşırtmaktadır. En etkili reklam ürünü olan tabelaların arasında neredeyse en etkili olanı olan bu tabela şekli binaların en üst katlarına oldukça büyük ebatlarda hazırlanmaktadır. Tabelalar hazırlanmadan önce kullanılacakları alanların analizleri yapılmakta olup sonrasında binanın yüksekliğine, dayanıklılığına göre kullanılacak harflerin boyutları ayarlanmaktadır. Çok yukarda olduğu için uzaktan en iyi şekilde görünmesi adına ebatlarının doğru şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Uzun zamanlar alan ve büyük bir titizlikle hazırlanan çatı tabelası diğer tabelalara oranla çok daha fazla rüzgâr, yağmur gibi hava şartlarına maruz kalmaktadır. Olumsuz hava koşullarından etkilenmesi için tabelaların montajlarının en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde oldukça büyük olan tabelalar düştüklerinde maddi-manevi hasarlara yol açabileceklerdir. Tabelaları yaptırmaya karar veren kişiler bu konuda en iyi olan, hizmetlerinin arkasında duran kişilerle irtibata geçerek siparişlerini vermeleri gerekmektedir. İş yerlerinin isimlerinin yanı sıra logolarını da hazırlatmayı düşünenler kullanacakları harf ve resimlerin uzaktan net şekilde anlaşılır olması için doğru ölçü ve doğru renkleri tercih etmeleri gerekmektedir.

İnsanları etkilediği fazlası ile dikkatleri üzerinde çektiği kanıtlanmış olan tabelaların özellikle de ışıklı tercih edilmesi günün her saatinde dikkat çekmesini sağlamaktadır. Çevremize baktığımızda sayıları oldukça fazla olan tabelaların renkleri, ölçüleri, modelleri birbirinden farklı olmaktadır. Bu konuda hizmet veren reklam ajanslarından müşterilerinin beklentileri kendilerine özel tasarımlarda tabelalar hazırlamalarıdır. Şimdilerde sayıları gittikçe artan çatı tabelası çeşitleri uzman kişilerin ellerinden çıktığında büyük beğeniler toplamaktadır. Sahip oldukları mekânların tanıtımları en iyi şekilde yapan ve oldukça uzaktan dahi dikkat çeken tabelalarda en önemli şey montajlarının en iyi şekilde yapılmasıdır. Sorun yaşamak istemeyen kurum ve kuruluşlar yaptıracakları tabelalardan memnun kalmak için bu konuda yıllardır çalışan ve işleri ile konuşulan kişileri tercih etmelidirler.

Benzer Konular