HEMEN ARAKONUM

Kağıthane Tabelacı

Anasayfa » Genel » Kağıthane Tabelacı

Kağıthane Tabelacı

Kağıthane Tabelacı hizmetlerinden faydalanmadan önce bazı incelikleri öğrenmeniz gerekir. Tabela sistemleri tercih edilirken bazı ipuçlarını göz önünde bulundurmak gerektiği unutulmamalıdır. Öncelikle bu detayları dikkate almalı ve ona göre seçim yapmalısınız. İlk aşamada kullanılan fontların stilleri, basit renk tonu seçenekleri, grafik çalışmaları ve kenarlık seçimleriyle göz alıcı tabela sistemi modellerini oluşturabilirsiniz. Reklam şirketlerinin en çok zorluk çektiği konu, en azından done ve yönlendirmeyle tabela sistemi tasarım sürecine başlamaktır. Müşteriler, her daim dikkat çekici ve yaratıcı faaliyetlerde bulunmanızı talep edecektir. Seçilen tabelanın dikkat çekici olması ve hedeflenen noktayı tam noktadan vurması için ilk olarak yazı fontuna özen göstermeniz gerekecektir. Yazı fontunun okunaklı bir şekilde seçilmesinin beraber kullanılan görsel grafiklerin etkileyici bir şekilde olmasına faydası bulunacaktır.

Bu konu kapsamında dikkat çekici ve göz alıcı bir tabela sisteminde aranan kıstasları göz önünde bulundurmaya çalışmalısınız. İlk başta en mantıklı olan fon stilini tercih etmelisiniz. Piyasa genelinde tercih edilen pek çok yazı fontunun ne yazık ki okunması ve fark edilebilirliği zordur. Bu fontlar düz ve normal yazılarda okunduğu halde bu tabela sistemlerinde müşterilerin 1-2 saniye kadar göz atması sonucunda okunamayacak durumda olmasına yol açabilir. Kağıthane tabelacı hizmetlerinde sunulan bazı fontların uzak mesafeden görünürlüğü en fazla olduğunu da belirtmek gerekir. Bu fontlar ilk olarak reklamınızdaki asıl mesajı sağlamaları için tercih edilmelidir.

Yazı fontlarının tercih edilmesi aşamasında tabela reklamlarının belirlendiği alan, kesinlikle dikkate alınmalıdır. Tabela kullanım ve font tercihlerinde, yazı fontuna verilmesi istenen ana mesaj mutlaka büyük harflerle yazılmalıdır. Ancak reklam ya da tabela uygulamalarının tamamında büyük harf kullanılması müşterilerin gözünü yorabilir. Bu gibi detaylara dikkat ederek sizler de Kağıthane tabelacı hizmetlerinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde tabela grafik fontlarında seçim yaparken de dikkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Clip art, logo ya da kenar kısımlara koyulan çizgilerin dikkat çekmek için kullanıldığı belirtilebilir. Ancak reklam tabelalarının sunacağı mesajları kesinlikle bastırmamalıdır. Grafik ya da clip art özelliğine konsantrasyonu artıracak bir durum görülürse bu tabelanın sunacağı mesajın önüne geçileceği de bilinmelidir.

Benzer Konular