HEMEN ARAKONUM

Pasaj Tabelası

Anasayfa » Genel » Pasaj Tabelası

Pasaj Tabelası

Pasaj Tabelası bir pasaja dışarıdan bakıldığında fikir veren oraya girip girmemek konusunda bize yardımcı olan en önemli metadır. Her nasıl ki bir insanı ilk görüşümüzde giydiği kılık ve kıyafetlerin şıklığı temizliği onun hakkında ilk izlenimleri kafamızda oluşturmamızda yardımcı oluyorsa bir pasaj için de ilk izlenimi tabelası verir. Çağımızın teknolojileri ile yapılmış ışıklı, kutulu tabelalar o mekânın albenisini arttırmaktadır, bu durumun tersini de düşünebiliriz elbette şimdi kafamızda canlandıralım bir pasaj var ki daha önce hiç girmemişiz ve içindeki yapı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Bu yapı ne kadar güzel olursa olsun dışarıda ki tabela paslı, güneşten solmuş, kırık ise az önce ki insan örneğinden yola çıkarak ne düşünürüz buranın içi de bakımsız ve izbedir.

O halde ilk izlenimi güzel bir şekilde kafalarda oluşturmak için pasaja gelecek kişinin ilk gördüğü ya da göreceği şeyin çok güzel ve şık olması gerekmektedir. Bulunduğumuz tarihten on, on beş yıl öncesine gidelim ve evlerimizin dış kapısını düşünelim tahtadan, rengi solmuş, çizikler içinde kalmış ve son derece güvensiz bir kapı ve şimdiki evlerimiz dış kapısını düşünelim elbette çağın verdiği nimetlerle son derece güvenli kapılar üretilmiştir bunun yanında farklı renk ve tasarımlarda eve girerken içimizin açıldığı ya da gelen misafirimize evin güzelliği ve şıklığı hakkında ipuçları veren kapılarda yerlerini almıştır. Nasıl ki evimizi hakkında ilk ipuçlarını dış kapıdan yakalıyorsak pasaj için de bize ilk izlenimi pasaj tabelası verir.

Şunu da atlamamak gerekir pasaj tabelası, güzel ve gösterişli olmasının yanında bize yardımcı da olmalıdır. Bu ne demektir? Bunu şöyle ifade edelim bir pasajın ismini yazıp geçersek tabela biraz eksik kalır. Bunun yanında kaç yılında yapıldığı gibi ilgili kişi ya da ilgili kişilerin telefon numaraları gibi bilgilere de yer verilmelidir, hatta ikinci bir tabela yapılarak pasajda hangi dükkân ya da firmaların olduğu belirtilmelidir. Bu durum hem pasaja gelen kişinin işini kolaylaştıracak, hem de pasajınızın dış görüntüsünü zengin ve dolu gösterecektir. O halde iç güzelliği görebilmenin yolunun dış görünümden geçtiğini unutmayalım.

Benzer Konular