HEMEN ARAKONUM

Etüt Merkezi Tabelası

Anasayfa » Genel » Etüt Merkezi Tabelası

Etüt Merkezi Tabelası

Etüt Merkezi Tabelası sayısı son derece arttı. Bu durum biraz da dershanelerin kapatılması kararı ile yakındna etkili. Öğrenciler için çok sağlıklı merkezler olan etütler, okul sonrasında öğrencilerin derslerini tekrar etmelerini, ödevlerini tamamlamalarını sağlamaktadır. Ancak özellikle eğitim kurumu olmasından kaynaklanan bir durum olduğundan, söz konusu eğitim merkezlerinin sıkı kurallara bağlı olduğu görülmektedir. Buna etüt merkezi tabelası uygulaması da dahildir. Etüt merkezlerinin kendileri tanıtması ve yerlerini belirlemeleri noktasında tabela hazırlaması ve asmaları son derece doğal ve olması gereken bir durum. Ancak bunun belirli kalıplara uygun olması gerekmektedir.

Buna göre, hazırlanan tabelanın binanın ana girişinde, giriş kapısının solunda olması gerekmektedir. Etüt merkezi tabelası karşıdan bakıldığından, yaklaşık 50 metre uzaklıktan okunabilir durumda olmalıdır. Bu uzaklıktan net şekilde, hem harfler, hem de rakamlar birbirine karışmadan okunabilmelidir. Ayrıca önemli bir diğer detay ise, tabelanın modelinin ve şeklinin ayrıca ölçülerinin binanın şekli, büyüklüğü, mimari özellikleri ile aynı olmalıdır. Bulunduğu bölgenin iklim şartlarına dayanan nitelikte olmalıdır. Örneğin çok yağmur olan bir bölgede tabela üzerindeki yazıların silinmeyecek nitelikte olması gerekir. Işıklı ya da ışıksız şekilde yapılabilir.

Etüt merkezi tabelası kurallarında önemli nokta, kurum tabelasının yeşil zemin üzerine siyah harflerle, büyük olarak ve sadece Türkçe harf ve kelimeler kullanılarak yazılmasıdır. Hem il, hem de ilçe yazılması ve ardından kurumun özel statüsü mutlaka belirtilerek adı yazılmalıdır. İl, ilçe ve kurumun özel ibareli tam adı tabelada logonun sağında yer almaktadır. Tabelada sadece logo ve yazılar yer almaktadır. Bunun dışında bir ibare bulunmamaktadır. Etüt merkezleri için yönlendirme tabelaları da hazırlanmaktadır. Bunların üzerinde kurumun net planı tam şekilde yer almalıdır. Bu tabelaların hazırlanmasında da gerekli yönetmelik kurallarına uyulması gerekmektedir. Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi Yönetmeliğinde yer alan kurallara tabela kuralları da dahil olmak üzere tüm etüt merkezlerinin uyması gerekmektedir. Çok önemli bir nokta ise tabelalarının sağlam şekilde işinde uzman kişiler tarafından asılmasıdır. Firmamızda tamamen yönetmelik kurallarına uygun şekilde hazırlanan tabelalarını yaptırabilirsiniz. Uzman personelimiz hem kurallara uygun, hem estetik, hem de dikkat çeken tabela modellerini size sunacaktır.

Benzer Konular