HEMEN ARAKONUM

Direk Tabelası

Anasayfa » Genel » Direk Tabelası

Direk Tabelası

Direk Tabelası teknoloji ilerledikçe hayatın daha kolaylaştığını hepimiz biliyoruz. Özellikle iş dünyasında reklam demek, kimlik demektir. Dolayısıyla kimliği iyi ve akılda kalıcı olarak tanıtmak gerekir. Bu kalıcılıklardan biriside Direk Tabelası olarak hayatımıza giriyor. Oto yollarda araç trafiğinin geçiş güzergâhında, dikkat çekmek ve reklam potansiyelini daha çok yükseltmek için kullanılır. Trafikte yaşanan birçok sorun bu sistemle azaltılmış, stresli yolculuklar, yön bulma sorunları da ortadan kalkmıştır. Yol kenarlarına ve uzak mesafe görüş için hazırlanmış ışıklı, ışıksız yada kabartma kutu harfler gibi, birçok çeşitleri mevcuttur. Birçok tanımayan şirket bu tabelalar sayesinde adını daha geniş kitlelere duyurarak tanıtmıştır. Bundan 60 -70 yıl öncesinde çok nadir olarak kullanılan sistem, şimdilerde bakıldığında, olmazsa olmaz haline gelmiştir.

Ticarette reklam büyük bir önem taşır. Büyük şirketler, mağazalar ve firmalar yollarda boş arazilere Direk Tabelası yaptırarak, firmanın adını daha fazla kitleye duyurabiliyor. Reklamcılık sektörü artık çok büyüdü. En önemlilerinden biriside tabela yöntemidir. Daha gösterişli, dikkat çekici ve akılda kalıcıdır. Teknoloji, ticari reklam konusunda da harika bir yenilik yaratmıştır. Firmaların yaptığı büyük reklamlar daha çok tanınarak, firmanın kimlik kalitesini de yükselmektedir. Ayrıca uzun yolculuklarda, benzin istasyonu, dinlenme tesisleri, özelliklede gece yarısında bulmak daha kolay oluyor. Genellikle yol kenarlarında, büyük bir direk üzerine hazırlanan reklam panoları, kilometrelerce uzaktan rahat görülür. Büyük fabrikalar, sanayiler bu sistemden daha çok faydalanırlar. Geçtiğiniz şehirlerde hangi fabrikalar var, hangi sanayi mevcut görebiliyorsunuz. Tabela sistemi aslında, sadece firmayı değil, bulunduğu şehri de tanıtıp, bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır.

Genellikle dijital baskılı afiş şeklinde olan Direk Tabelası gerekli izinler alınarak reklam amaçlı asılır. Genellikle açık arazi, otoban kenarları, site girişlerinde, fazla yüksek olmayan tepelerde, park alanlarında, bilgi, reklam ve yönlendirme amaçlı kullanılmaktadır. Tabi ki sadece reklam için değil, yön bulma, adres gösterme konusunda da büyük bir kolaylık sağlamaktadır. En çokta bilmediğiniz bir şehirde çok faydası oluyor. Özelliklede turizmin yaygın olduğu yerlerde büyük fayda sağlamaktadır. Tarihi yerleri, müzeleri, büyük alışveriş merkezlerini, otelleri, restoran gibi yerleri bulmak daha kolay oluyor.

Benzer Konular