HEMEN ARAKONUM

Üniversite Tabelası

Anasayfa » Genel » Üniversite Tabelası

Üniversite Tabelası

Üniversite Tabelası, aranan üniversitenin daha kolay bulunması için kolaylık sağlamaktadır. Günümüz dünya koşullarında sayısız tabela çeşitleri ve ihtiyacı vardır. Özellikle ticari işletmeler, kamu binaları ve benzer her türlü kurum için tabela şarttır. Bu alanlardan biride üniversitelerdir ve üniversite tabelası ihtiyacı çok fazladır. Hem özel, hem de kamu üniversitelerin giriş alanlarında bu tabelaların olması şarttır. Boyut olarak uzun bir mesafeden belli olabilecek ve okunabilecek özellikte olmalıdır. Buna benzer diğer kamu alanlarında da aynı özellikler gerekmektedir. Teknolojiden çok fazla faydalanılmaktadır. Eski uygulamalara göre çok daha modern ve çağdaş tabelalar ortaya çıkartılmıştır. Bu anlamda ışıklı ve ışıksız tabelalar favori olan ürünlerdir.

Kullanılan malzemeler değerlendirildiğinde farklı malzemeler ortaya çıkmaktadır. Sert plastik, metal, alüminyum gibi malzemeler çok kullanılmaktadır. Ürünlerin kaliteli ve sağlam olması şarttır. Kamu binalarında ve özellikle üniversite tabelası ürünlerinde bu konuya çok daha fazla önem verilmelidir. Dev boyutlu tabelaların monte edildiği alanlarda uzun süreli dayanıklı bir şekilde kullanılması şarttır. Hava koşulları bilinmektedir. Bazen sert rüzgârlar, fırtınalar ve aşırı yağışlar olabilmektedir. Aynı şekilde sıcak yaz günleri de dış mekân ürünleri için önemli bir tehdittir. Aşırı güneşli havalar kullanılan malzemede solmalara neden olabilmektedir. Bu nedenle tasarımcı ve imalatçı firmaların bu konuda en iyi olan malzemeleri kullanmaları büyük önem arz etmektedir. Tabela çeşitleri olarak bakıldığında ışıklı tabela ve ışıksız tabelalar karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında paslanmaz kutu harfli ve pleksi kutu harfli tabelalar kullanım alanı olarak çok çeşitlidir.

Tabelaların geçmişten günümüze değişimi inanılmazdır. Hem ürünlerin, hem de bu ürünleri tasarlayan kişilerin değişimi önemlidir. Sanatsal bir meslek olan tabelacılık, günümüzde çok daha pratik hale gelmiştir. Tüm tabela çeşitlerinde olduğu gibi üniversite tabelası içinde bu değişim göze çarpmaktadır. Eski zamanlarda el becerisi ile yapılan bir çalışmaydı. Günümüzde daha çok özel programlarla tasarımlar yapılmaktadır. Baskı işlemleri tamamen özel baskı makinelerinde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda tabela arzı konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Farklı alanlarda bu ürünlere olan ihtiyaç çok fazladır. Müşteri her zaman isteklerinin karşılanmasını ve gerekli desteğin sağlanmasını beklemektedir. Hızla büyüyen bir sektör durumundadır.

Benzer Konular