HEMEN ARAKONUM

Büyükçekmece Tabelacı

Anasayfa » Genel » Büyükçekmece Tabelacı

Büyükçekmece Tabelacı

Büyükçekmece Tabelacı hizmetleri kapsamında en çok talep gören ve dikkat çeken tabela sisteminden bahsetmek gerekir. Bu tabela sistemi ise, ışıklı tabela modelleridir. Öncelikle ışıklı tabela çeşitlerinden başlamak doğru olacaktır. Işıklı tabela sistemlerinin yapım aşamasında isminden de anlaşılacağı üzere pek çok farklı aydınlatma malzemesi kullanılan bir reklam yöntemi niteliğindedir. Işıklı tabela modelleri içerisinde LED, neon ya da floresan gibi aydınlatma donanımları da tercih edilmektedir. Bu uygulama, firma tanıtımlarının gece karanlığında gözükmesine yardımcı olan tanıtım görselleri niteliğindedir. İç kısmına yerleştirilen ışık sayesinde, ön bölümünde yer alan reklam metinleri her uzaklıktan kolay bir şekilde fark edilecek düzeyde sağlanmaktadır.

Peki, ışıklı tabela modelleri nasıl imal edilmektedir? Işıklı tabela sistemlerinin tasarım aşamasında ön ve arka kısımlarının ışığı yansıtan vinil, pleksi ya da folyo baskı gibi detaylar tercih edilir. Bu faaliyetlerin içinde demir ya da alüminyumdan yapılan bir iskelet bulunmaktadır. Bu iskeletin çevresinde de 12 cm oranında oluklu alüminyum profil mevcut haldedir. Ön kısımda ışık geçiren pleksi ya da polikarbon levhalar bulunmaktadır. Arka kısmında ise ışığın eşit bir şekilde yansıyabilmesi için gerçekleştirilen alüminyum gofrajlı levhalar mevcut durumdadır. Büyükçekmece tabelacı hizmetlerinden faydalanırken ve ışıklı tabela sistemleri tercih ederken bu aşamaların gerçekleştirildiğini de unutmamanız gerekir. Ayrıca genellikle aydınlatma görevini LED, neon ya da floresanlar ile gerçekleştirdiklerini göz ardı etmemelisiniz.

Standart bir ışığa sahip olanlar da hazır alüminyum kasalardan imal edilmektedir. Genel itibariyle 7 cm ila 15 cm aralığında en olarak derinliği görülmektedir. Düz bir şekilde montajının gerçekleştirilmesi mümkündür. Bununla beraber farklı şekillerde ya da desenlerde de işlem yapılabiliyor. Renkler açısından siyah, beyaz, lacivert ve kırmızı renkler çoğunlukla tercih edilen renklerdir. Büyükçekmece tabelacı hizmetlerinden faydalanırken de bu detaylar karşınıza çıkacaktır. Işıklı tabela konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok detay bulunmaktadır. Kullanılmak istenen konum ve yerin kesinlikle doğru bir şekilde analiz edilmesi gerekir. Ölçüler belirlendikten sonra sektör gereklilikleri kapsamında da tasarım işleri sağlanmalıdır. Ayrıca tercih ettiğiniz renklerin ayarlanması ve kaliteli görünümün sağlanabilmesi için tespit çalışmalarının yapılması gerekir.

Benzer Konular