HEMEN ARAKONUM

Market Tabelası

Anasayfa » Genel » Market Tabelası

Market Tabelası

Market Tabelası bir insanın ismi gibidir. Nasıl isimsiz insan olmazsa tabelasız markette olmaz. Tabela marketin tanınması reklâmı açısından çok önemlidir. Bu yüzden mutlaka paraya kıyık iyi bir market tabelası yaptırmak gerekir. Market tabelalarının birçok farklı çeşidi vardır. Kutu harf alüminyum, ışıklı, ledli, alüminyum, alüminyum harf gibi… Bunların her biri özelliklerine göre farklı fiyatlandırılır. Tanıtımınızın iyi olmasını istiyorsanız Fiyata çok da takılmamak gerekir. Alüminyum tabelalar çok daha uygun fiyatlıdır, Ama tabelayı görmekte bir o kadar zordur. Işıklı, ledli olanlarda ve de tek tek kutu harf olanlarda el işçiliğinin fazla olması nedeniyle fiyatı biraz daha yüksektir. Fakat reklâmınız iyi yapılmış olur. Özelliklede marketleri kuytu görülmeyen yerlerde olanlar böyle ışıklı ledli ve kutu harfli olanları tercih ederlerse uzaktan bile görünebilirler, ama şehir içinde geliş gidiş yol üzerinde olanlar daha küçük göz hizasında olanları tercih edebilirler. Yeri iyi olan marketler zaten görünür durumdadır. Tabela marketin büyüklüğü ve yeriyle uygun bir seçim yapılmalıdır.

Marketler büyük ölçekli, küçük ölçekli market, AVM, bakkal hepsinin market tabelası bulunması gerekir. Büyüklükleri marketin ölçeğiyle doğru orantılı olmalıdır. Çok büyük bir markete görünmeyecek kadar küçük bir tabela asmak çok da uygun değildir. Ya da marketten daha büyük bir market tabelası etik olmaz. Market tabelalarının ayaklı olanları da vardır. Bunları marketleri iç kısımda olanlar tabelalarının görünmesi için yol ağzına yaptırarak marketlerinin görünmesini sağlarlar. Bu tabelalar ışıklıda olursa daha dikkat çekici olarak çok daha fazla müşterinin marketinizi görmesini sağlarlar.

Reklâmın çok önemli olduğu günümüzde tabelada bir reklâmdır. Aynı kalitede bir üründen reklâmını iyi yapan bir kuruluş daha fazla kar elde eder. Çünkü reklâmı iyi yapılan ürün daha fazla kitleye ulaşarak çok daha kişinin sizi tanıması sağlanır. Ona göre satışınız çok daha fazla olur. Karınız iyi olur. Bütün bunları düşünerek market tabelası yaptırırken parayı kısmayın. Kendinizi zorlamadan kuruluşunuzu en iyi tanıtacak tabelayı yaptırın ki sizde tanınmış kuruluşlar arasına girmek için ilk adımınızı atmış olursunuz.

Benzer Konular