HEMEN ARAKONUM

Hareketli Tabelalar

Anasayfa » Genel » Hareketli Tabelalar

Hareketli Tabelalar

Tabela saçtan, camdan, alüminyum vb. malzemelerle yapılan üzerinde tanıtıcı bir simge bulunan reklâm amaçlı kullanılan bir levhadır. Tabelalar sayesinde tanıtımınızı çok sayıda kişiye duyurmuş olursunuz. En iyi reklâm araçlarından birisidir. Her iş yerinin mutlaka bir tabelası vardır. Mutlaka olması da gerekir. Birçok çeşit tabela vardır. Totem tabela, kutu harf tabela, neon tabela cephe tabelası alüminyum harf tabelası gibi… Bunlarında kendi aralarında birçok çeşitleri vardır. Hareketli tabelalar resimli tabelalar için çok uygundur. Resimleri hareketli ve ışıklı olması sebebiyle daha dikkat çekici hale getirirler Hareketli pano reklâmı hareketli raket pano, hareketli reklâm pano gibi hareketli tabelaların da birçok çeşidi vardır.

Hareketli tabelalarda en fazla altı adet görsel bulunur altıya kadar istenilen sayıda görsel konula bilir.  Belirli aralıkta yer değiştirerek bir sonraki görsel sergilenir. İnsanların ya da araçların yoğun olduğu yerlerde kurulur. Otobüs duraklarında araçların sıklıkla geçtiği ana ve ara yollarda bulunur. Reklâmın değiştirilme süresini iyi ayarlamak gerekir okunabilecek sıklıkta olmalıdır. Çok hızlı ya da yavaş değiştirilme sıklığı seçilmemelidir. Hareketli tabelalar Işıklı ışıksız, tek taraflı ya da çift taraflı hareket edebilen farklı renklerde yapılabilen panolar içindeki reklâmın sayısına ve rengine uygun seçilmelidir. Işıklı olanları gece gündüz reklâmınızı tam anlamıyla yapmanızı sağlar. Generallikle hareketli panolar büyük boyutlarda yapılır. Dolayısıyla çok daha fazla kitleye reklâmınızı ulaştırmış olursunuz. Hareketli panoların kurulacak yeri iyi seçilmelidir. Örneğin bir otel reklâmı şehir girişlerine yakın yerlerde, dershane ya da özel okul reklâmı öğrencilerin fazla olduğu yerlerde, otobüs durakları okul civarları gibi. Reklâmın Trafik ışıklarının bulunduğu yerlerde olması araç içindeki insanlara da reklâmınızın ulaşmasını sağlar.

Hareketli panolarda çok sayıda reklâmın olduğunu düşünürsek iyi bir hareketli tabela reklâm tabelasıdır. Aynı anda altıya kadar istediğiniz sayıda reklâm asabilirsiniz. Kalabalık yerlerde ve ışıklı onlarından kurulursa ses getirir bir reklâm yapmanızı sağlar. Hareketli panolardan belediyeler duyuru yapmak içinde faydalanır. Örneğin meslek edindirme kursları, sergiler, yaz spor okulları kayıt tarihleri gibi. Çoğu açılışları indirimleri de buralardan takip edebilmekteyiz.

Benzer Konular