HEMEN ARAKONUM

Araç Giydirme

Anasayfa » Genel » Araç Giydirme

Araç Giydirme

Araç Giydirme ilk olarak araç kaplama işleminin ne olduğu hakkında bilgi edinmek gerekir. Araçların üstüne uygulanabilen reklam çalışmalarına reklam sektöründe araç kaplama adı verilmektedir. Aracın üstüne uygulanan reklam çalışmalarına halk arasında da ‘araç üzeri reklam kaplama’ adı verilir. Araç kaplama konusu son derece ayrıntılı bir konu olmakla beraber hakkında belirtilen bilgileri de öğrenmek gerekir. Araç giydirme alanında uzun yıllar tecrübe kazanmış firmaları tercih etmeniz idealdir. Yılların sağlamış olduğu birikimleri müşterilerinin bilgilenmesi amacıyla web adreslerinde ve diğer basılı organlarda paylaştıkları da görülebilir. Araç kaplama hizmetinin reklam etkisinin de önemi büyüktür. Reklam sektörü alanında oldukça fazla oranda reklam yapılabilecek alanları bulmanız mümkündür.

Radyo, televizyon, dergi, gazete, billboard ya da tabela gibi bu çeşitliliğe son derece fazla sayıda örnek eklemek mümkündür. Gazete, radyo ve televizyon reklamları hem fiyat bakımından hem de zaman bakımından ne yazık ki şirketleri güç duruma düşürmektedir. Sektör genelinde bulunan pek çok firma, reklamın hedeflenen noktaya ulaşması ve fiyat politikası bakımından en değerli reklam mecrasının araç giydirme olduğunu düşünmektedir. Araç üzeri reklam yani araç kaplama işlemleri için herhangi bir araç almanıza gerek yoktur. Zira çalıştığınız şirketin kesinlikle bir aracı bulunacaktır. Bu otomobil ister kişisel aracınız olsun, ister de şirketin servis, nakliye ya da toplantı gibi gereksinimlerini karşılayabilen bir otomobil olsun. Bu araç her zaman trafikte olacağı için devamlı gezen bir reklam aracına sahip olma imkanı elde edebileceksiniz.

Bu nedenden ötürü araç kaplama reklamları son derece büyük önem taşımaktadır. Araç kaplama için ayrılacak bütçe gazete, radyo ve televizyon gibi reklam kurumlarına ayrılan bütçenin çok daha altında bir rakamdır. Bir sefere mahsus verilecek bu ücretin karşılığında aracınızın üstündeki reklamı 5-7 seneye kadar kullanmanız mümkündür. Daha sonrasında renklerde solmalar görülebilir. Görseli yani aracınızın üzerindeki imajı bu durumda değiştirmeniz gerekir. Görülebildiği gibi bir kez ödenen araç giydirme reklam ücretini 7 seneye kadar kullanmanız olağan bir durumdur. Şirket aracı olup da araç kaplama yaptırmayan kişilerin sayısı da her geçen gün azalmaktadır. Bu sonuç da araç kaplamanın ne denli başarı sağladığının bir göstergesidir.

Benzer Konular